kurs pierwszej pomocy

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

ResQMedical powstało w 2012 z naszej pasji- ratowania ludzkie życia i chęci przekazania tej wiedzy innym. Jesteśmy zespołem praktyków, ponieważ każdy z naszych instruktorów jest ratownikiem medycznym z minimum 7 letnim doświadczeniem zawodowym, a działalność szkoleniową łączymy z pracą w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne. Każdego dnia na każdym dyżurze życie uczy nas nowych doświadczeń, które przekazujemy dalej naszym kursantom. Nieustannie się szkolimy i podnosimy poziom naszej wiedzy, aby kursanci zawsze mogli liczyć na aktualną wiedzę medyczną i doświadczenie.

TOMASZ ZGONDEK
TOMASZ ZGONDEK

Ratownik medyczny- Specjalista Zarządzania Instytucjami Opieki Zdrowotnej i Społecznej, absolwent studiów podyplomowych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Pracownik Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu od 2010r. Uczestnik wielu specjalistycznych kursów m.in. ITLS Advanced Provider Course (Zaawansowane zabiegi ratujące życie w obrażeniach ciała w opiece przedszpitalnej), ALS Advanced Life Support Provider Course (Specjalistyczne zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych). Prywatnie miłośnik podróży, bałkańskich klimatów i klasycznej motoryzacji.

KRZYSZTOF JANOWSKI
KRZYSZTOF JANOWSKI
Ratownik Medyczny i pielęgniarz, absolwent studiów podyplomowych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu, Pracownik Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu od 2006r. Wykładowca Uniwersytetu medycznego we Wrocławiu. Uczestnik kursów specjalistycznych m.in. ITLS Advanced Provider Course (Zaawansowane zabiegi ratujące życie w obrażeniach ciała w opiece przedszpitalnej). Prywatnie zapalony podróżnik i ojciec dwójki synów.
dr n. o zdrowiu RAFAŁ CZYŻ
dr n. o zdrowiu RAFAŁ CZYŻ

Doktor Nauk o Zdrowiu, Ratownik medyczny. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Nauczyciel akademicki w Katedrze Medycyny Ratunkowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Pracownik Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu od 2014r. Uczestnik wielu specjalistycznych kursów m.in. ALS Advanced Provider Course (Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne w opiece przedszpitalnej),  Prywatnie miłośnik  EBM (Evidence Based Medicine- medycyna oparta o badania naukowe) oraz niemieckiej motoryzacji.

MATEUSZ POSADOWSKI
MATEUSZ POSADOWSKI

Ratownik medyczny i specjalista zarządzania – Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. W systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne od 2009 roku jako kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz ratownik medyczny w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.  Jego pasją to muzyka- jest DJem. Zapewnia Wam mnóstwo dobrej zabawy również na szkoleniach.

PAULINA MOLENDA
PAULINA MOLENDA

Ratownik medyczny- Absolwentka  Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu. Pracownik Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu od 2015r. Nasza specjalistka od najmłodszych milusińskich. Jej żywiołem jest praca z dziećmi, które wprost za nią przepadają. Prywatnie szczęśliwa mama i miłośniczka ciągłych zmian wystroju swojego domu 🙂

DANIEL SKWARNIK
DANIEL SKWARNIK

Ratownik medyczny i specjalista zarządzania –  nasz specjalista od szkoleń w języku angielskim. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne od 2013 roku jako kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz ratownik medyczny w Centrum Urazowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.  Wykładowca Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu. Prywatnie ojciec dwójki dzieci oraz zapalony miłośnik skandynawskiego designu ze sklepu IKE…

PIOTR NOWAKOWSKI
PIOTR NOWAKOWSKI

Ratownik medyczny – Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Członek Grupy Ratowniczej PCK we Wrocławiu od 2014 roku. Pracownik Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu oraz ratownik medyczny w Centrum Urazowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.  Jego pasją są motocykle oraz uliczna kuchnia turecka.

szkolenia pierwsza pomoc wrocław

ZAUFALI NAM M.IN:

0
Przeszkolonych osób
0
Lat doświadczenia
0%
Tyle dajemy z siebie na każdy szkoleniu

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Prowadzeniem szkoleń z zakresu pierwszej pomocy zajmujemy się od 2012r. Przez ten czas przeszkoliliśmy wiele firm i setki osób, które potwierdziły że nasze metody szkoleniowe są skuteczne i w udany sposób łączą nabywanie wiedzy oraz umiejętności z dobrą atmosferą podczas szkolenia.

Każdy z naszych instruktorów jest Ratownikiem Medycznym aktywnie działającym w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne nie krócej niż 5 lat

Szkolenia oparte są o nowoczesne prezentacje multimedialne, dzięki czemu możemy w idealny sposób połączyć informacje z sytuacjami, które mogą nas spotkać każdego dnia. Informacje które są przekazywane podczas szkolenia odpowiadają aktualnym wytycznym i standardom wiedzy medycznej. Szkolenia  prowadzone są wg. wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015 roku oraz Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Scenariusz do ćwiczeń pisze samo życie oraz to, co spotyka nas każdego dnia w pracy. Aktywna forma kursu jest gwarancją zdobycia i utrwalenia praktycznej wiedzy.

Nasze doświadczenie pozwala stworzyć najlepiej dopasowaną ofertę dla Klienta i branży. Gwarantujemy, że zadbamy o nawet najdrobniejszy szczegół.

Nasz sprzęt szkoleniowy:

W trakcie szkoleń korzystamy jedynie z najwyższej jakości sprzętu szkoleniowego. Fantomy oraz automatyczne defibrylatory zewnętrzne, których używamy w idealny sposób odwzorowują realizm działań oraz dają maksimum informacji zwrotnej na temat jakości prowadzonych działań.

 • Little Anne QCPR z możliwością śledzenia w aplikacji w czasie rzeczywistym głębokości i jakości wykonywanych uciśnięć oraz oddechów;
 • Pełnopostaciowy fantom Laerdal SimMan z możliwością przyrządowego udrażniania dróg oddechowych, z ręką do wkłuć dożylnych i domięsniowych.
 • Little Junior QCPR z możliwością śledzenia w aplikacji w czasie rzeczywistym głębokości i jakości wykonywanych uciśnięć oraz oddechów.
 • Little Baby Anne QCPR z  innowacyjnym systemem symulacji zadławienia oraz z możliwością śledzenia w aplikacji w czasie rzeczywistym głębokości i jakości wykonywanych uciśnięć oraz oddechów;
 • Practi- Baby ze świetnie odwzorowaną budową anatomiczną niemowlęcia.
 • Samaritan Trainer 500P.
 • DefibTech LifeLIne
 • XFT 120C+ wielojęzyczny
 • Kamizelki ACT FAST do 100% bezpiecznej nauki postępowania przy zadławieniach
 • Deski ortopedyczne;
 • Kołnierze ortopedyczne;
 • Szyny typu Splint;
 • Stazy taktyczne;
 • Opatrunki hydrożelowe;
 • Zestawy materiałów opatrunkowych.
 • Worki samorozprężalne;
 • Ssaki ręczne;
 • Sprzęt do tlenoterapii;
 • Rurki ustno- gardłowe
 • Rurki nosowo- gardłowe;
 • Rurki krtaniowe;
 • Maski I-Gel;
 • Wkłucia doszpikowe typu B.I.G. i EZ-IO.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Naszym najważniejszym celem jest zadowolenie kursantów oraz przyswojenie przez nich wiedzy, którą będą umieli wykorzystać w praktyce.

Szkolenie w którym brałam udział było przeprowadzone w sposób profesjonalny, trenerzy byli wszechstronnie przygotowani do szkolenia, a ich dobry humor udzielił się każdemu z kursantów. Takie szkolenia lubię!

Aleksandra Zięba

Będąc delegowanym przez pracodawcę na szkolenie z zakresu pierwszej pomocy myślałem, że będzie to kolejne nudne, pełne teorii szkolenie. Jednak pozytywna energia osoby szkolącej oraz przykłady wzięte z życia sprawiły, że zaliczam to szkolenie do bardzo udanych.

Dawid Łukasik

Po pewnym nieprzyjemnym zdarzeniu jakiego byłam świadkiem, postanowiłam zapisać się na kurs pierwszej pomocy. Po kursie mogę powiedzieć jedno, każdy z nas powinien nabyć umiejętności, jakie przekazali nam trenerzy z firmy ResQMedical!

Oliwia Sawicka