KURS I SZKOLENIE PIERWSZA POMOC W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM I MEDYCZNE CZYNNOŚCI RATUNKOWE

Program szkolenia pierwsza pomoc w gabinecie stomatologicznym przygotowaliśmy tak, byś Ty i Twój personel poznali wszystkie najważniejsze zasady pierwszej pomocy w gabinecie stomatologicznym. Dodatkowo poznacie i przećwiczycie wykonywanie medycznych czynności ratunkowych. Po ukończeniu naszych szkoleń będziecie przygotowani na pogorszenie stanu pacjenta. Będziecie również wiedzieć jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia Waszych pacjentów.

„W MOIM GABINECIE NIGDY NIE WYDARZYŁO SIĘ NIC ZŁEGO…”

Według  Europejskiej Rady Resuscytacji raz na pięć lat w praktyce każdego lekarza dentysty pojawi się pacjent, który będzie wymagał prowadzenia dodatkowych medycznych czynności ratunkowych. Może to być pacjent u którego wystąpi wstrząs anafilaktyczny, zawał mięśnia sercowego,  napadem drgawkowym. U Twojego pacjenta może również wystąpić Nagłe Zatrzymanie Krążenia. Jesteś na to przygotowany?

12%

12% lekarzy dentystów musiało wykonywać resuscytację swojego pacjenta¹

20%

jedynie 20% lekarzy dentystów twierdzi, że umie rozpoznać przyczynę omdlenia swojego pacjenta¹

49%

aż 49% lekarzy dentystów twierdzi, że nie umie zastosować urządzeń do udrażniania dróg oddechowych i założyć dojścia dożylnego¹

50%

tylko 50% lekarzy dentystów twierdzi, że jest właściwie przygotowana do leczenia anafilaksji¹

1. Girdler N.M., Smith D.G.: Prevalance of emergency events in British dental practise and emergency management skills of British dentist. Resuscitation, 1999, 41: 159- 167

OCZEKIWANIA WASZYCH PACJENTÓW

Badania prowadzone wśród klientów gabinetów stomatologicznych pokazują, że Wasi pacjenci oczekują, że lekarze dentyści i personel opieki dentystycznej będą kompetentni w zakresie leczenia zatrzymania krążenia. Pacjenci pragną być również bezpieczni przy wystąpieniu stanów nagłych mogących pojawić się w gabinecie stomatologicznym

JAK CZĘSTO NALEŻY SIĘ SZKOLIĆ?

Wytyczne Europejskiej Rada Resuscytacji zalecają, aby wszyscy pracownicy dentystycznej opieki zdrowotnej raz do roku przechodzili praktyczne szkolenia w rozpoznawaniu i postępowaniu w stanach zagrożenia życia. Dodatkowo ERC zaleca szkolenie się w  prowadzeniu resuscytacji, włączając w to podstawowe przyrządowe techniki zabezpieczania dróg oddechowych oraz zastosowanie defibrylatora AED.

CO ZYSKASZ PO ODBYCIU SZKOLENIA?

Dzięki naszemu szkoleniu zyskasz:

Umiejętności, aby zastosować medyczne czynności ratunkowe, które uratują Twojego pacjenta;

Wiedzę, jak można zapobiec wystąpieniu negatywnych zdarzeń u pacjentów;

Pewność siebie, że poradzisz sobie w kryzysowej sytuacji, gdy musisz podejmować najważniejsze decyzje w trakcie kilku sekund;

Podniesiesz standard swojego gabinetu i wyróżnisz, go na tle innych w Twojej okolicy;

Spokój- nie będziesz się obawiać konsekwencji prawnych działań przy pacjencie w stanie zagrożenia życia;

Bezpieczeństwo swoich pacjentów oraz Twoich najbliższych;

Relacje z zespołem– w trakcie naszych szkoleń kładziemy duży nacisk na umiejętności pracy w zespole.

PRAKTYCZNY KURS

Nie myślcie, że nasze szkolenie to tylko sucha teoria! Jest na nich mnóstwo praktyki i scenariuszy, które wydarzyły się na prawdę. Kliknij, obejrzyj krótki film i sam się przekonaj!

NASI INSTRUKTORZY-WYŁĄCZNIE DOŚWIADCZENI SPECJALIŚCI

Każdy z naszych instruktorów jest doświadczonym i aktywnym zawodowo ratownikiem medycznym. Nie jesteśmy teoretykami. Wielokrotnie na dyżurach w Pogotowiu Ratunkowym zdarzało nam się pojawiać w gabinetach stomatologicznych. Nasi instruktorzy są również wykładowcami kursu specjalizacyjnego z zakresu Ratownictwa Medycznego dla lekarzy rezydentów organizowanego przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Możemy Wam zaoferować doświadczenie, najwyższej jakości sprzęt szkoleniowy i symulowane scenariusze przeprowadzane na fotelu dentystycznym. Te elementy gwarantują atrakcyjność i wysoki poziom realności naszego szkolenia.

SPRZĘT SZKOLENIOWY? TYLKO NAJLEPSZY NA RYNKU!

W trakcie naszych szkoleń będziecie pracować na najnowszych i w pełni multimedialnych fantomach, które oczywiście można umieścić na fotelu dentystycznym, aby uczyć Was w realnych warunkach. Cały nasz sprzęt został specjalnie wyselekcjonowany, aby zagwarantować Wam jak najwyższy poziom realności.

 • Pełnopostaciowy fantom Laerdal SimMan z możliwością przyrządowego udrażniania dróg oddechowych, z ręką do nauki wkłuć dożylnych i iniekcji domięsniowych.
 • Pełnopostaciowe fantomy Resusci Anne z rękami do nauki kaniulacji żył. Wyposażone są również w technologią QCPR z możliwością śledzenia w aplikacji w czasie rzeczywistym głębokości i jakości wykonywanych uciśnięć oraz oddechów;
 • Little Anne QCPR.
 • Samaritan Trainer 500P;
 • IPAD SP1;
 • XFT 120C+ wielojęzyczny.
 • Laerdal Airway Managment Trainer- najlepszy dostępny na rynku trenażer do nauki udrażniania dróg oddechowych (rurki ustno- gardłowe, nosowo- gardłowe, krtaniowe, typu Igel i intubacja dotchwawicza).
 • Kamizelki ACT FAST do 100% bezpiecznej nauki postępowania przy zadławieniach
 • Worki samorozprężalne;
 • Ssaki ręczne;
 • Sprzęt do tlenoterapii;
 • Rurki ustno- gardłowe
 • Rurki nosowo- gardłowe;
 • Rurki krtaniowe;
 • Maski I-Gel;
 • Butle tlenowe wraz z reduktorami;
 • Wkłucia doszpikowe typu B.I.G. i EZ-IO.

PROGRAM SZKOLENIA

Połączyliśmy nasze doświadczenie jako ratownicy medyczni razem z doświadczeniem praktykujących lekarzy stomatologów oraz asystentek i higienistek stomatologicznych. Właśnie w ten sposób opracowaliśmy autorski program szkolenia, który jest specjalnie dopasowany do najczęściej występujących w gabinecie stomatologicznym stanów nagłych. Dzięki naszemu szkoleniu będzie w stanie szybko, sprawnie i bezpiecznie pomóc swojemu pacjentowi u którego wystąpi stan zagrożenia życia.

Na program naszego szkolenia dla gabinetów stomatologicznych składa się:

1. Badanie pacjenta wg schematu ABCDE+ minimalne i zalecane wyposażenie gabinetu stomatologicznego;
2. Ewakuacja z fotela stomatologicznego i pozycja bezpieczna;
3. Resuscytacja krążeniowo- oddechowa;
4. Użycie defibrylatora AED (działanie, wskazania, bezpieczeństwo);
5. Przyrządowe udrażnianie dróg oddechowych (rurki ustno-gardłowe, nosowo- gardłowe, krtaniowe oraz maski I-gel);
6. Postępowanie w przypadku wstrząsu anafilaktycznego;
7. Tlenoterapia (zasady, bezpieczeństwo oraz wskazania);
8. Ćwiczenia z zakresu zakładania wkłuć donaczyniowych oraz iniekcji domięsniowych;
9. Zasady podaży leków we wstrząsie oraz ćwiczenia z zakresu ich przygotowywania;
10. Postępowanie w zadławieniach (bezpieczne ćwiczenia wraz z wykorzystaniem kamizelek Act-Fast);
11. Stany zagrożenia życia w gabinecie stomatologicznym (zawał serca, napad drgawkowy, zasłabnięcie, duszność, kryza nadciśnieniowa);
12. Symulacja medyczna (symulacja możliwych do wystąpienia scenariuszy z wykorzystaniem zaawansowanych pełnopostaciowych fantomów i pozorantów, wymagająca użycia całej zdobytej wiedzy oraz przeprowadzenia wielu krytycznych interwencji.

OFERTA USZYTA NA MIARĘ

Napisz do nas, a przygotujemy dla Twojego gabinetu indywidualnie opracowaną ofertę szkolenia pierwsza pomoc w gabinecie stomatologicznym.  Oferujemy zakres począwszy od podstawowej pierwszej pomocy, skończywszy na medycznych czynnościach ratunkowych. Sam zobaczysz, wcale nie są skomplikowane :)

MIELIŚMY PRZYJEMNOŚĆ

WSPÓŁPRACOWAĆ Z:

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

W imieniu zespołu Przychodni Stomatologicznej DENTICULUS z Nowego Sącza bardzo dziękuję za intensywne, szalenie merytoryczne oraz konstruktywne szkolenie. Zajęcia zostały przeprowadzone nie tylko jako wykłady teoretyczne, lecz główny nacisk położono na trening praktyczny w formie ćwiczeń „na sucho” oraz w formie symulacji zdarzeń medycznych. Symulacje przeprowadzane były na bardzo dużej ilości sprzętu przygotowanego i przywiezionego przez wykładowców. Na dodatkową uwagę zasługują aktorskie umiejętności prowadzących szkolenie, którzy z ogromną werwą i zaangażowaniem wcielali się w postaci chorych/poszkodowanych pacjentów

Dominik Morawski, Przychodnia Stomatologiczna DENTICULUS

Szkolenia prowadzone przez ResQMedical są rewelacyjne! Prowadzący doskonale łączą przekazanie wiedzy teoretycznej z praktycznymi ćwiczeniami, które odbywają się z wykorzystaniem nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu. Polecamy wszystkim bez względu na formę prowadzonego biznesu i branżę. Wiedza z zakresu pierwszej pomocy / medycznych czynności ratunkowych to absolutny fundament, który powinien znać każdy, a ResQMedical to właściwy adres, aby tę wiedzę zdobyć. Polecamy!

Marita Urbaniak, Stomatologia Lubczyńscy

Polecamy! Świetne szkolenie w super atmosferze. Panowie Tomek i Rafał to profesjonaliści i pasjonaci. Ogromna wiedza poparta doświadczeniem i przekazana w bardzo interesujący sposób i z poczuciem humoru. Pozdrawiamy!

Magdalena Antosiak, Stomatologia S.O.S Kórnik

Bardzo polecam kurs pierwszej pomocy w gabinecie stomatologicznym. Prowadzący świetnie łączą luźną atmosferę z merytorycznym, intensywnym szkoleniem pełnym zajęć praktycznych. Dają przy tym dużo przestrzeni na zadawanie pytań i wyjaśniają wątpliwości. Symulacje zdarzeń dają możliwość przetestowania reakcji w sytuacji stresowej. Super połączenie teorii z praktyką

Marta Lisowska, Stomatologia Rytro

Najlepsze szkolenie z pierwszej pomocy na jakim byłam do tej pory :) Ogromna dawka wiedzy przełożona na praktykę. Fantomy, sprzęt, scenki, pomysły – pierwsza klasa. Dużo śmiechu i świetnie spędzony czas. Dzięki Wam, Tomku i Rafale, będę wiedziała jak fachowo postępować w nagłych przypadkach. Dziękuję bardzo! Z całego serca polecam 🙂

Agnieszka Wojtowicz, Stomatologia Smorczewscy

Świetna ekipa ,bardzo profesjonalnie przygotowane szkolenie , duża porcja najnowszej wiedzy. W trakcie zajęć duży nacisk na ćwiczenie i praktykę. Super przygotowane scenki sytuacyjne , które ułatwiają pochłanianie i utrwalanie wiedzy teoretycznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni i z całym sercem polecamy firmę ResQmedical.

Katarzyna Lubczyńska, Stomatologia Lubczyńscy

Dołączam się do wszystkich pozytywnych opinii i szczerze polecam!

Marzena Heryszek, MaDent Stomatologia

Szkolenie zostało przeprowadzone bardzo profesjonalnie, z ogromnym zaangażowaniem ze strony prowadzących .Dużo praktycznych wskazówek, przemiła atmosfera .Dziękuję serdecznie. Polecam w 100%.

Magdalena Ozga- Porada, Stomatologia Ozga- Porada

Bardzo profesjonalnie przeprowadzone szkolenie z zakresu pierwszej pomocy stomatologicznej! Merytorycznie, z dużą dawką niezbędnej wiedzy. Polecam!

Bogdan Banasiewicz, Stomatologia Banasiewicz

Świetne szkolenie, dużo praktyki, fantastyczne podejście do osób biorących udział w szkoleniu. Dużo wiedzy połączonej ze świetną zabawą!
Bardzo polecam, Pan Tomasz prowadził szkolenie bezbłędnie!

Iwona Krakowiak, Dental Spa

Szkolenie najwyższej jakości!! Pierwsza pomoc w gabinecie stomatologicznym. Instruktorzy Rafał i Tomasz rzetelni, odpowiedzieli na każde pytanie, specjaliści w swoim fachu, kreatywni, wprost stworzeni do przekazywania wiedzy. Dużo usystematyzowanej wiedzy, każdy uczestnik mógł wszystko przećwiczyć.
Polecam każdemu dentyście.

Dorota Denis, Deni Dent

W tak istotnej kwestii, jaką jest ludzkie życie, nie pozwól sobie na niską jakość szkolenia.

Napisz do nas!

Wiesz już o nas naprawdę wiele. Masz pytania? Wątpliwości? Napisz do nas! Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

  PRZEPISZ TEN KOD PONIŻEJ captcha