KURS I SZKOLENIE PIERWSZA POMOC W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM I MEDYCZNE CZYNNOŚCI RATUNKOWE

Program szkolenia pierwsza pomoc w gabinecie stomatologicznym przygotowaliśmy tak, byś Ty i Twój personel poznali wszystkie najważniejsze zasady pierwszej pomocy w gabinecie stomatologicznym. Dodatkowo poznacie i przećwiczycie wykonywanie medycznych czynności ratunkowych. Po ukończeniu naszych szkoleń będziecie przygotowani na pogorszenie stanu pacjenta. Będziecie również wiedzieć jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia Waszych pacjentów.

„W MOIM GABINECIE NIGDY NIE WYDARZYŁO SIĘ NIC ZŁEGO…”

Według  Europejskiej Rady Resuscytacji raz na pięć lat w praktyce każdego lekarza dentysty pojawi się pacjent, który będzie wymagał prowadzenia dodatkowych medycznych czynności ratunkowych. Może to być pacjent u którego wystąpi wstrząs anafilaktyczny, zawał mięśnia sercowego,  napadem drgawkowym. U Twojego pacjenta może również wystąpić Nagłe Zatrzymanie Krążenia. Jesteś na to przygotowany?

12%

12% lekarzy dentystów musiało wykonywać resuscytację swojego pacjenta¹

20%

jedynie 20% lekarzy dentystów twierdzi, że umie rozpoznać przyczynę omdlenia swojego pacjenta¹

49%

aż 49% lekarzy dentystów twierdzi, że nie umie zastosować urządzeń do udrażniania dróg oddechowych i założyć dojścia dożylnego¹

50%

tylko 50% lekarzy dentystów twierdzi, że jest właściwie przygotowana do leczenia anafilaksji¹

1. Girdler N.M., Smith D.G.: Prevalance of emergency events in British dental practise and emergency management skills of British dentist. Resuscitation, 1999, 41: 159- 167

OCZEKIWANIA WASZYCH PACJENTÓW

Badania prowadzone wśród klientów gabinetów stomatologicznych pokazują, że Wasi pacjenci oczekują, że lekarze dentyści i personel opieki dentystycznej będą kompetentni w zakresie leczenia zatrzymania krążenia. Pacjenci pragną być również bezpieczni przy wystąpieniu stanów nagłych mogących pojawić się w gabinecie stomatologicznym

JAK CZĘSTO NALEŻY SIĘ SZKOLIĆ?

Wytyczne Europejskiej Rada Resuscytacji zalecają, aby wszyscy pracownicy dentystycznej opieki zdrowotnej raz do roku przechodzili praktyczne szkolenia w rozpoznawaniu i postępowaniu w stanach zagrożenia życia. Dodatkowo ERC zaleca szkolenie się w  prowadzeniu resuscytacji, włączając w to podstawowe przyrządowe techniki zabezpieczania dróg oddechowych oraz zastosowanie defibrylatora AED.

CO ZYSKASZ PO ODBYCIU SZKOLENIA?

Dzięki naszemu szkoleniu zyskasz:

Umiejętności, aby zastosować medyczne czynności ratunkowe, które uratują Twojego pacjenta;

Wiedzę, jak można zapobiec wystąpieniu negatywnych zdarzeń u pacjentów;

Pewność siebie, że poradzisz sobie w kryzysowej sytuacji, gdy musisz podejmować najważniejsze decyzje w trakcie kilku sekund;

Podniesiesz standard swojego gabinetu i wyróżnisz, go na tle innych w Twojej okolicy;

Spokój- nie będziesz się obawiać konsekwencji prawnych działań przy pacjencie w stanie zagrożenia życia;

Bezpieczeństwo swoich pacjentów oraz Twoich najbliższych;

Relacje z zespołem– w trakcie naszych szkoleń kładziemy duży nacisk na umiejętności pracy w zespole.

NASI INSTRUKTORZY-WYŁĄCZNIE DOŚWIADCZENI SPECJALIŚCI

Każdy z naszych instruktorów jest doświadczonym i aktywnym zawodowo ratownikiem medycznym. Nie jesteśmy teoretykami. Wielokrotnie na dyżurach w Pogotowiu Ratunkowym zdarzało nam się pojawiać w gabinetach stomatologicznych. Nasi instruktorzy są również wykładowcami kursu specjalizacyjnego z zakresu Ratownictwa Medycznego dla lekarzy rezydentów organizowanego przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Możemy Wam zaoferować doświadczenie, najwyższej jakości sprzęt szkoleniowy i symulowane scenariusze przeprowadzane na fotelu dentystycznym. Te elementy gwarantują atrakcyjność i wysoki poziom realności naszego szkolenia.

SPRZĘT SZKOLENIOWY? TYLKO NAJLEPSZY NA RYNKU!

W trakcie naszych szkoleń będziecie pracować na najnowszych i w pełni multimedialnych fantomach, które oczywiście można umieścić na fotelu dentystycznym, aby uczyć Was w realnych warunkach. Cały nasz sprzęt został specjalnie wyselekcjonowany, aby zagwarantować Wam jak najwyższy poziom realności.

 • Pełnopostaciowy fantom Laerdal SimMan z możliwością przyrządowego udrażniania dróg oddechowych, z ręką do nauki wkłuć dożylnych i iniekcji domięsniowych.
 • Pełnopostaciowe fantomy Resusci Anne z rękami do nauki kaniulacji żył. Wyposażone są również w technologią QCPR z możliwością śledzenia w aplikacji w czasie rzeczywistym głębokości i jakości wykonywanych uciśnięć oraz oddechów;
 • Little Anne QCPR.
 • Samaritan Trainer 500P;
 • IPAD SP1;
 • XFT 120C+ wielojęzyczny.
 • Laerdal Airway Managment Trainer- najlepszy dostępny na rynku trenażer do nauki udrażniania dróg oddechowych (rurki ustno- gardłowe, nosowo- gardłowe, krtaniowe, typu Igel i intubacja dotchwawicza).
 • Kamizelki ACT FAST do 100% bezpiecznej nauki postępowania przy zadławieniach
 • Worki samorozprężalne;
 • Ssaki ręczne;
 • Sprzęt do tlenoterapii;
 • Rurki ustno- gardłowe
 • Rurki nosowo- gardłowe;
 • Rurki krtaniowe;
 • Maski I-Gel;
 • Butle tlenowe wraz z reduktorami;
 • Wkłucia doszpikowe typu B.I.G. i EZ-IO.

PROGRAM SZKOLENIA

Połączyliśmy nasze doświadczenie jako ratownicy medyczni razem z doświadczeniem praktykujących lekarzy stomatologów oraz asystentek i higienistek stomatologicznych. Właśnie w ten sposób opracowaliśmy autorski program szkolenia, który jest specjalnie dopasowany do najczęściej występujących w gabinecie stomatologicznym stanów nagłych. Dzięki naszemu szkoleniu będzie w stanie szybko, sprawnie i bezpiecznie pomóc swojemu pacjentowi u którego wystąpi stan zagrożenia życia.

Na program naszego szkolenia dla gabinetów stomatologicznych składa się:

1. Badanie pacjenta wg schematu ABCDE+ minimalne i zalecane wyposażenie gabinetu stomatologicznego;
2. Ewakuacja z fotela stomatologicznego i pozycja bezpieczna;
3. Resuscytacja krążeniowo- oddechowa;
4. Użycie defibrylatora AED (działanie, wskazania, bezpieczeństwo);
5. Przyrządowe udrażnianie dróg oddechowych (rurki ustno-gardłowe, nosowo- gardłowe, krtaniowe oraz maski I-gel);
6. Postępowanie w przypadku wstrząsu anafilaktycznego;
7. Tlenoterapia (zasady, bezpieczeństwo oraz wskazania);
8. Ćwiczenia z zakresu zakładania wkłuć donaczyniowych oraz iniekcji domięsniowych;
9. Zasady podaży leków we wstrząsie oraz ćwiczenia z zakresu ich przygotowywania;
10. Postępowanie w zadławieniach (bezpieczne ćwiczenia wraz z wykorzystaniem kamizelek Act-Fast);
11. Stany zagrożenia życia w gabinecie stomatologicznym (zawał serca, napad drgawkowy, zasłabnięcie, duszność, kryza nadciśnieniowa);
12. Symulacja medyczna (symulacja możliwych do wystąpienia scenariuszy z wykorzystaniem zaawansowanych pełnopostaciowych fantomów i pozorantów, wymagająca użycia całej zdobytej wiedzy oraz przeprowadzenia wielu krytycznych interwencji.

OFERTA USZYTA NA MIARĘ

Napisz do nas, a przygotujemy dla Twojego gabinetu indywidualnie opracowaną ofertę szkolenia pierwsza pomoc w gabinecie stomatologicznym.  Oferujemy zakres począwszy od podstawowej pierwszej pomocy, skończywszy na medycznych czynnościach ratunkowych. Sam zobaczysz, wcale nie są skomplikowane :)

szkolenia pierwsza pomoc wrocław

DO GRONA NASZYCH ZADOWLONYCH KLIENTÓW NALEŻĄ:

W tak istotnej kwestii, jaką jest ludzkie życie, nie pozwól sobie na niską jakość szkolenia.

Napisz do nas!

Wiesz już o nas naprawdę wiele. Masz pytania? Wątpliwości? Napisz do nas! Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

  PRZEPISZ TEN KOD PONIŻEJ captcha