kurs pierwszej pomocy

Program bezpłatnych elektrod i baterii PAD- PAK

Wiele firm i instytucji ma niesłuszne obawy co do codziennego kosztu eksploatacji AED oraz ewentualnych kosztów po użyciu defibrylatora. Producent defibrylatorów Samaritan firma HeartSine stworzyła program Bezpłatnych Baterii. Dzięki temu programowi każda instytucja lub firma  posiadająca AED może ograniczyć koszty jego eksploatacji do minimum, czasem tylko do kosztów zakupu samego urządzenia.

Przede wszystkim, by użycie AED Samaritan było szybsze, łatwiejsze i ekonomiczne, zastosowano połączenie baterii oraz elektrod w jedną kasetę Pad-Pak. Kaseta ta ma  bardzo długą, bo aż 4-letnią datę ważności. Program Bezpłatnych Baterii umożliwia otrzymanie bezpłatnie całkiem nowego zestawu Pad-Pak o tym samym czasie gwarancji.

Jeżeli  zarejestrowany defibrylator Samaritan PAD zostanie użyty w celu ratowania życia – to niezależnie od tego, jaki był przebieg akcji i czy podany był wstrząs defibracyjny – Klient staje się uczestnikiem programu Bezpłatnych Baterii firmy HeartSine.

Po akcji ratowniczej należy jedynie przesłać zapis EKG z defibrylatora oraz opisać bardzo krótko całe zdarzenie. Bez danych osobowych pacjenta oraz szczegółów dotyczących akcji ratunkowej. Dzięki uzyskanym danym firma HeartSine może prowadzić dalsze badania nad Nagłym Zatrzymaniem Krążenia i udoskonalać swoje defibrylatory. W zamian za to, użytkownicy Samaritana zyskują gwarancję, że eksploatacja urządzenia jest możliwie jak najbardziej ekonomiczna.

Zachęcamy, by każdorazowe użycie defibrylatora Samaritan Pad zgłaszać do nas lub do producenta. Krok po kroku wytłumaczymy każdemu naszemu klientowi, jak ściągnąć z AED zapis EKG i jak wypełnić krótki raport. Zwykle już na następny dzień po zgłoszeniu sprawy, baterie są w drodze do naszych klientów. Wszystko po to, by zachęcić do wyposażania się w defibrylatory i by używać ich bez obaw o jakiekolwiek koszty dla firmy.

Program bezpłatnych defibrylatorów AED

Dzięki założycielowi marki HeartSine, której to jesteśmy partnerem możemy poinformować Państwa o możliwości otrzymania bezpłatnego defibrylatora AED dla każdej osoby, która została uratowana przez defibrylator AED tej firmy. Każdą osobę, która przeżyła zatrzymanie krążenia, czekają częste wizyty u lekarzy, dieta czy zmiana stylu życia na zdrowszy. Nic jednak nie zapewni większego spokoju i bezpieczeństwa osobie, która już raz przeżyła NZK, niż AED w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Marka HeartSine zatroszczyła się o to, by osoby, które przeżyły nagłe zatrzymanie krążenia dzięki defibrylatorowi Samaritan Pad mogły dostać go na własny użytek .

Jest to możliwe, dzięki unikalnemu programowi Forward Hearts. Zupełnie nieodpłatnie, na własność dystrybutor w Polsce podaruje ocalonemu nowy defibrylator. Niezależnie od tego, czy użyte AED było na wyposażeniu służb państwowych czy firmy prywatnej, po każdorazowym ocaleniu przez defibrylator firmy HeartSine prosimy osoby poszkodowane o kontakt z nami lub bezpośrednio z firmą HeartSine. Nie oczekujemy wiele – w zamian dystrybutor chciałby jedynie przeprowadzić krótką rozmowę z ocalonym, którego przywrócone życie stanowi najlepszy dowód skuteczność defibrylatorów. Dodatkowo pokazuje jak ważne jest wyposażanie miejsc publicznych i służb w automatyczne defibrylatory zewnętrzne. Każdy taki przypadek cieszy niezmiernie i udowadnia sens wzrastania świadomości o AED. Uratowany ma możliwość przekazania AED do dowolnie wybranego przez siebie miejsca lub zatrzymania go dla siebie. Zwykle wybór pada na miejsce pracy, służby ratunkowe lub pobliską placówkę naukową. Jest to tylko i wyłącznie decyzja pacjenta. Część z nich edukuje swoich bliskich i zostawia AED w swoim domu. Każda, uratowana dotychczas osoba, która skorzystała z programu Forward Hearts, przyznaje zgodnie, że dzięki temu czuje się znacznie bezpieczniej.

W 2016 roku było to aż 136 osób. .